Kaip išsirinkti seifą?

Kad išsirinkti patį tinkamiausią seifą, prieš perkant reikėtų užduoti sau kelis klausimus:

Ką Jūs norite apsaugoti savo seife?

Asmens dokumentus, brangenybes, sutartis, vertybinius popierius, pinigus, duomenų laikmenas, nuotraukas, raktus, ginklus?

Jei norite laikyti ginklą – toks seifas privalo atitikti reikalavimus ginklo laikymui. Dokumentams, pinigams, sutartims, nuotraukoms ir laikmenoms siūlytumėme priešgaisrinius seifus. Yra ir specialių seifų raktams. Brangenybėms ir pinigams reikėtų rinktis padidinto saugumo seifus.

Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?

Pagalvokite apie nuotraukų albumus, nešiojamąjį kompiuterį, dokumentų dydį ar ginklo išmatavimus. Įsitikinkite, ar pagal vidinius seifo išmatavimus tilps didesni, galbūt nestandartinių matmenų daiktai, kuriuos norėsite laikyti. Didžioji dauguma seifų pritaikyta taip, kad tilptų A4 formato lapas, o ginkliniai seifai gali talpinti bene visus Lietuvoje parduodamus ginklus.

Reikia išsimatuoti ir vietą, kurioje stovės seifas. Visuomet įmanoma pasirinkti seifą idealiausiai arba bent jau arčiausiai atitinkantį Jūsų pageidaujamų matmenų dydį.

Kokio saugumo ir priešgaisringumo lygmens seifo Jums reikia?

Yra daugybė saugumo klasių, kuriose sunku susigaudyti, tad tam, kad palengvinti Jums pasirinkimą, mes seifus įvertinome žvaigždutėmis (nuo vieno iki penkių) tiek saugumui, tiek priešgaisringumui.

Seifo pasirinkimas turėtų priklausyti ir nuo jau esamų saugumo priemonių, tokių kaip – šarvuotų durų ir jų spynų saugumas (kuo geresnės spynos ir durys, tuo mažiau šansų, jog vagis įsibraus tyliai ir nepastebimai), signalizacijos instaliacija (jei nėra signalizacijos, seifas privalo būti itin saugus), seifo laikymo vieta (jei seifas stovi matomoje vietoje, jis privalėtų būti saugesnis), brangenybių ir pinigų suma, kurią laikysite.

Kur montuosite savo seifą?

Sienoje, grindyse, balduose, vaikams nepasiekiamoje vietoje ir t.t. Privalu žinoti, kad seifą reikia primontuoti prie sienos arba prie grindų. Tad pagalvokite, ar Jūsų pasirinkta vieta leidžia jums tai padaryti.

Kokia rakinimo sistema Jums labiau patinka ?

Raktinė – dažnai su tokia rakinimo sistema seifas būna šiek tiek pigesnis.

Elektroninė – patogu, nes nereikia nešiotis rakto. Gali atrodyti, kad elektroninė spyna nepatvari, tačiau technologijos tobulėja ir tokia rakinimo sistema yra mūsų rekomenduojama.

Raktinė ir mechaninė kodinė – patogu, nes galite užkoduoti seifą (kodą žinote tik Jūs), o raktą nešiotis su savimi. Dvigubas saugumas. Puiki alternatyva elektroniniui užraktui. Rekomenduojame, tuo atveju, jei elektroninė spyna netenkina.

Mechaninė kodinė – sistema nereikalauja elektros elementų ir rakto. Tačiau dažnai būna labai sunkiai atidaroma, didžiausias seifo atrakinimo laikas, itin sudėtinga vyresnio amžiaus žmonėms. Stipriai nerekomenduojame.

Biometrinė (piršto antspaudo) sistema – labai modernus, tačiau dar neišbandytas ir nelabai saugus variantas. Stipriai nerekomenduojame.

Palyginti