UŽTIKRINTAS SAUGUMAS

Daugelis straipsnio skaitytojų namuose turi šarvuotas duris ir yra įsitikinę, jog yra visiškai apsisaugoję. Tačiau tinkamai apsaugojus savo namus, norisi tinkamai apsaugoti ir brangius daiktus, tokius kaip vertingi dokumentai,  nuotraukos, brangenybės, santaupos. Šiuo metu itin padaugėjo vagysčių iš butų, nuosavų namų ar biurų. Dažnas atvejis ir žaibiška vagystė. Tuomet, be abejonės, rekalingas seifas – tokia apsaugos priemonė užkerta kelią plėšikui pavogti Jums pačius svarbiausius daiktus per keletą akimirkų. Net jei ir žmogus turi signalizaciją namie, tai nepadeda apsaugoti nuo staigaus įsibrovimo ir brangių daiktų vagystės. Priklausomai nuo gyvenamosios, vietos apsaugos kompanijos gali važiuoti iki įvykio vietos ganėtinai ilgą laiką. Turint seifą namuose vagys jo neatidarys pet tokį laiko tarpą. Remiantis užsienio šalių patirtimi, labai didelė dalis butų ir namų turi seifus. Žmonės turėdami tokią apsaugos priemonę gali miegoti ramiai, arba be didelio jaudulio išvykti į ilgesnę kelionę. Brangiausi daiktai bus tinkamai apsaugoti.

Reikėtų atkreipti dėmesį į seifo galimybes – ar jis atitinka reikalavimus laikyti ginklą, ar turi priešgaisrinį užpildą, ar užraktas yra apsaugotas ir sertifikuotas. Reiktų atkreipti dėmesį ir į pačio seifo saugumo patvirtinimą – sertifikatą. Dar vienas svarbus dalykas – pagaminimo šalis. Nesiūlytumėme rinktis produktų, gamintų azijos šalyse. Nesusigundykite maža kaina – toks produktas tarnaus trumpą laiką ir neatliks pagrindinės savo funkcijos – tinkamai neapsaugos vaystės atveju.

          

ĮMONIŲ APSAUGA

Seifai įmonėms dažniausiai turėtų būti didesni, kad tilptų didesni kiekiai svarbesnių sutarčių, pinigų, antspaudų. Galbūt bus laikoma ir kompiuterinės laikmenos ar net nešiojami kompiuteriai su ypatingai svarbia informacija įmonei. Šiandien daugelis imonių turi svarbios informcijos skaitmeninėse laikmenose, tačiau ne visada tinkamai pasirūpina jų apsauga. Būtent kompiuterinėms laikmenoms yra specialūs seifai, kurie tinkamai apsaugo labai svarbius duomenis nuo gaisro ar galimos vagystės.  Bet kokiu atveju siūlome rinktis tik sertifikuotą, t.y. išbandytą žymiausiose europos labaratorijose, seifą, kuris būtų tiek apsauginis, dar geriau žinomas kaip šarvuotas, tiek su priešgaisriniu užpildu. Visgi, jei jūsų biuras jau turi seifą, įsitikinkite ar jis turi priešgaisrinę apsaugą. Jei jis tokios neturi, galima pasirinkti ir priešgaisrinę dėžutę, kuri tilptų į Jūsų seifą ir apsaugotų pačius svarbiausius dokumentus nuo gaisro. Atliktų tyrimų duomenimis, net 80% įmonių patiria bankrotą trijų mėnesių laikotarpyje, jei gaisro ar vagystės metu yra prarandami svabūs duomenys. Tad nepamirškite pasirūpinti savo įmonės apsauga.

KUR PIRKTI SEIFĄ?

Seifą svarbu pirkti iš saugumo specialistų. Jokiu būdu nerekomenduojame to daryti prekybos centruose. Nors ten prekių kainos ir yra viliojančios, tačiau labai dažnai seifai būna prastos kokybės, itin mažo saugumo. Nusipirkus seifą jį teks susimontuoti patiems, o jei jis suges, nebus serviso, kuris užtikrintų garantiją. Atvykus pas saugumo ekspertus, tokius kaip durų pardavėjai ar spynų specialistai, Jums visuomet bus suteikta konsultacija – kas geriausia Jūsų namų ar biuro atveju, bus suteikta galimybė įsigyti ir saugiausią variantą už prieinamą kainą.

Palyginti