Nesaugios spynos kelia grėsmę žmonių turtui

Lietuvoje iškilo susirūpinimas dėl nelegaliai daromų raktų dublikatų, kurie gaminami pasinaudojus penkiais ant rakto įspaustais skaičiais. Apie tai rodyti reportažai televizijoje bei straipsniai žiniasklaidoje privertė dėl savo saugumo sunerimti ne vieną šalies gyventoją. Susirūpinimas dėl raktų padirbinėjimo, pasinaudojus ant jų įspaustais skaičiais kyla ir todėl, kad draudimo kompanijos nekompensuoja nuostolių, kai nėra įsilaužimo požymių.

„Norime informuoti visus Lietuvos žmones, kad ne visos spynos bei raktai yra pažeidžiami. Į šarvuotas duris montuojamos „Mottura“, „Fiam“, „Evva“  bei „S-Pro“ spynos yra visiškai saugios, jų raktų pagal skaičių pasidaryti neįmanoma. Be to, mes visada nekokybiškas spynas keičiame į saugias“, - sakė bendrovės „DREMLER“, direktorius Andrius Pikelis.

Anot jo, gyventojai, norėdami jaustis saugūs, į duris turėtų montuoti dviejų skirtingų tipų spynas. Svarbu, kad bent vienos iš spynų raktų dublikatų gamyba būtų griežtai kontroliuojama, laisvai neplatinami raktų ruošiniai, o raktų kopijų gamyba būtų reglamentuota juridiškai. Tokios spynos raktai privalo turėti identifikavimo kortelę, be kurios nebūtų galima pasidaryti rakto kopijos.

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė teiginiai, kad įmanoma padaryti gerai žinomos kompanijos tam tikros spynos, dedamos į šarvuotas duris, raktą, meistrui paprasčiausiai padiktavus ant rakto esančius skaičius.

„Manome, kad nesaugios spynos, kurių raktus galima pasigaminti pagal įspaustus skaičius, yra paprasčiausias vartotojų teisių pažeidimas“, - sakė A. Pikelis.

DREMLER įmonė yra didžiausia spynų bei durų furnitūros pardavėja Lietuvoje. Bendrovė atstovauja daugiau nei 30 garsiausių pasaulio gamintojų, kurie yra atrenkami taikant aukščiausius kokybės standartus.

Palyginti