Ką daryti sugedus spynai

Jei iškilo techninių problemų su MOTTURA, EVVA, FIAM, S-PRO, NEMEF, DORMA spynomis, maloniai prašome kreiptis į mus. Garantinio gedimo atveju, meistro atvykimas ir visi darbai nemokami.

Dažniausiai pasitaikanti durų neatidarymo arba sunkaus rakinimosi priežastis – durų brokas arba sugedusi spyna.

Pastebėjus, jog spyna pradejo sunkiau rakintis, nereikia laukti, kol vieną dieną ji užsikirs, o laiku pašalinti gedimą. Tai dažniausiai nutinka dėl durų nusėdimo. Kasdieną po truputį darinėjamos durys „sėda“. Dėl dylančių vyrių su laiku spynos išlendantys kaiščiai pradeda kliūti už staktoje esančių skylių apatineės dalies. Laiku nepadildžius skylių apačios, spyna vieną dieną gali užstrigti taip, jog bandant per jėgą atrakinti spyną gali sulinkti ar nulūžti raktas bei sugesti visas spynos mechanizmas. Tokiu atveju išlaidos kvalifikuotam durų meistrui ar kitai spynai - neišvengiamos.

Kitas dažnai pasitaikantis durų gedimas – neveikiantis durų užrakto suktukas iš vidaus. Šis suktukas, strypeliu sujungtas su cilindru, kartais dėl sunkiai besirakinačių durų deformuojasi arba lūžta. Jei taip nutiko – gali būti, jog durys liko užrakintos ir jūs esate patalpoje ir negalite išeiti. Tokiu atveju užtenka pasikvieti kažką, kas turi raktą ir gali atrakinti duris iš lauko. Vėliau, nuėmus suktuką, pakanka pakeisti strypelį ir spyna vėl rakinsis. Aišku, tuo pačiu būtina sureguliuoti duris, kad jos rakintųsi sklandžiai ir lengvai.

Jeigu visgi atsitiko taip, kad normaliai veikusi spyna netikėtai užsikirto ir jūs negalite atrakinti durų, svarbiausia nepradėti rakinti jėga. Dažnai tam pasitelkiamos replės ar kiti įrankiai. Spynos mecahnizmai yra jautrūs dideliems mechaniniams laužimams, kadangi tai viena iš spynos apsaugų, o esant laužimui spyna blokuoja visą atidarymo mechanizmą. Siūlytume geriau paieškoti spynoms skirtų grafito miltelių ir sutepus bandyti rakinti. Jeigu visgi jaučiate, jog spynai tai nepadės – geriau kviesti kvalifikuotą meistrą, kuris gali atrakinti spyną tuo pačiu nesugadindamas pačių durų.

Noretume pabrėžti, kad šiuolaikinės spynos prieš gaminant yra ilgai testuojamos, kad atlaikytų reikiamą rakinimų ciklų skaičių. Taigi, jei stebėsite, kad durys visada rakintųsi lengvai ir periodiškai sutepsite cilindrą grafito milteliais – tikimės, kad spynos jūsų duryse tarnaus ilgai ir patikimai.

Jus aptarnaus meistrai:

Vilniuje - V. Kudirkos g. 7-14, UAB "Vitemus" 8 699 19689 

Kaune - Laisvės al. 48-6, R. Girskio centrinis raktų servisas 8 612 30000

Klaipėdoje - Janonio g. 10-2, A. Armalio juvelyrinių gaminių įmonė 8 698 35155

Šiauliuose - Tilžės g. 110A, Sos raktų servisas 8 687 82789

Panevėžyje - Respublikos g. 65/4, A. Laimikio raktų dirbtuvė 8 45 581931

Palyginti